top of page
  • Jana Radačovská

Premiéra Zabíjení draka nabídla divákům 3KinoFestu diskusi s tvůrci

Letošní 9. ročník mezinárodního filmového festivalu 3KinoFest uvedl světové premiéry vybraných snímků ze střední Evropy – zejména pak z Česka, z Polska, Slovenska i Maďarska. Soutěžilo se o nejlepší středoevropský film. Připraven byl i bohatý doprovodný program. Ve výběru projekcí festivalu nechyběla ani premiéra dokumentu Zabíjení draka.


Na premiéře 10. listopadu v prostorách Městské knihovny na Mariánském náměstí, se sešly kromě autorského kolektivu v čele s režisérem Václavem Müllerem a producentem Mikolášem Tučkem, také hlavní protagonisté snímku z pražské scény Divadla MA v doprovodu své zakladatelky, Marianny Arzumannové.


Po zhlédnutí filmu měli diváci možnost diskutovat s oběma režiséry o tom, jak se jejich tvůrčí dráhy střetly a jak snímek vznikal. Slovy režisérky souboru Divadla MA se jen málokdy podaří svět divadla filmově zachytit, aniž by se přitom nevytratila atmosféra představení. Zde se to podařilo. Obě roviny snímku – filmová i divadelní se originálně propojují a působí ve svém sdělení ještě naléhavěji. Největší poděkování patřilo Ondřeji Tučkovi, producentu a kameramanovi, bez něhož by film nevznikl, a jeho synovci Mikoláši Tučkovi, který úlohu producenta po náhlém úmrtí svého strýce převzal.

bottom of page